29 sierpnia 2019r.

I zespół: Rozstrzelali się

Derbowe spotkanie z LKSem Łąka zapowiadało się na wyjątkowo ciekawy spektakl. W odróżnieniu do meczu w poprzedniej kolejce tym razem zawodnicy popisali się jednak znakomita skutecznością i wykorzystali niemal wszystkie błędy gospodarzy.

I zespół: LKS Łąka - Iskra 28.08.2019

Tak okazałego zwycięstwa nad lokalnym rywalem mało kto się spodziewał. Iskra od początku grała zabójczo skutecznie i już w piątej minucie gry Michał Prusek podciął skrzydła gospodarzom. Kilka chwil później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Cempura, a kiedy po dwóch kwadransach gry po raz kolejny zawodnik Iskry znalazł się niepilnowany w polu karnym i po rzucie wolnym dołożył tylko nogę podwyższając wynik do trzech trafień zanosiło się na gładka wygraną.
Gospodarze jednak nie zamierzali się poddawać i tuż przed przerwą w polu karnym Mateusz Pławecki zdaniem sędziego nieprzepisowo powstrzymywał Rafała Klaję i rzut karny na gola zamienił Habor.

W drugiej odsłonie Łąka nie ruszyła jednak do zdecydowanych ataków i okazji do zdobycia gola kontaktowego nie miała zbyt wiele. Gracze Iskry pilnowali zaś korzystnego wyniku, a w ostatnich minutach dobili gospodarzy. Najpierw w polu karnym obrońców wymanewrował Zawadzki i w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce, a wynik w 90 minucie ustalił wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Borek, który uderzeniem głową wykończył idealne dogranie Kamila Komrausa.

LKS Łąka - MKS Iskra Pszczyna 1:5 (1:3)
Bramki: 0:1 Michał Prusek (5.), 0:2 Tomasz Cempura (18.), 0:3 Tomasz Cempura (31.), 1:3 Mateusz Habor (45. - rzut karny), 1:4 Tomasz Zawadzki (85.), 1:5 Jakub Borek (90.)