6 marca 2019r.

1% na rozwój pszczyńskich sportowców

Przekaż 1% rok 2014

Każdego roku czeka nas obowiązek rocznych rozliczeń z fiskusem. Jest to jednak także szansa, aby dołożyć swoją cegiełkę na rozwój klubu sportowego z naszego miasta. Zachęcamy podatników, aby przekazać 1% podatku należnego na rzecz rozwoju pszczyńskich sportowców.

Jak wszyscy dobrze wiedzą nasz klub cały czas się rozwija. Na dzień dzisiejszy prowadzimy 12 dziecięcych i młodzieżowych gryp piłkarskich oraz sekcję lekkiej atletyki, gdzie wychować chcemy przyszłych sportowców. Każdy szkolony rocznik to prócz zaangażowania wielu ludzi oraz nakładów pracy trenerskiej oraz organizacyjnej w przygotowaniu planów szkoleniowych, organizacji rozgrywek, obozów to także ogromne nakłady finansowe.

Nie można zapomnieć o zespole seniorów, który daje szkolonej młodzieży szansę gry w tzn "wielkiej piłce" oraz opartej na juniorach starszych A-klasowej drużynie rezerw.

Dzięki Twojemu wsparciu poprzez oddanie 1 % podatku możesz wspomóc funkcjonowanie naszego klubu.

A sposób jest niezwykle prosty. Wystarczy, że terminowo złożymy prawidłowo wypełnione zeznanie podatkowe w urzędzie skarbowym oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami dokonamy zapłaty podatku. Wypełnienie wniosku o przekazanie 1% podatku w zeznaniu podatkowym polega wyłącznie na podaniu numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego 0000346362 wraz z dopiskiem "MKS ISKRA PSZCZYNA" oraz wysokości kwoty nieprzekraczającej 1% podatku należnego, zaś pieniądze na konto Pszczyńskiej Fundacji Wspieranie i Rozwoju Sportu przekaże za nas Urząd Skarbowy.

1% podatku dochodowego mogą przekazać podatnicy rozliczający się na podstawie:

- PIT 28 - podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
(termin na złożenie zeznania podatkowego do 31 stycznia 2019r.);

W PIT-28 znajdują się pozycje:
125 - numer KRS 0000346362
126 - kwota 1 %
127 - wskazanie celu szczegółowego (MKS Iskra Pszczyna)

- PIT 36, PIT 36L - podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku;

- PIT 37, PIT 38, PIT 39 - podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, nieruchomości).

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę nie mają możliwości przekazania 1%.

Głównym celem Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu jest aktywne promowanie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz edukowanie w zakresie profilaktyki prozdrowotnej jako sposobu na wartościowy wypoczynek, ciekawsze i zdrowsze życie. Poprzez wspieranie młodych talentów sportowych, pomoc materialną i finansową lokalnym klubom, wspieranie rozwoju i budowę infrastruktury sportowej oraz profilaktykę społeczną chcemy uczestniczyć w promowaniu zdrowego stylu życia. Pomagamy młodym ludziom właściwie wykorzystywać drzemiący w nich potencjał oraz umożliwiać im rozwijanie swoich zdolności i pasji.

Jako Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu, ze wsparciem tych, którym również nie jest obojętny los młodzieży, staramy się wspierać wszelkie inicjatywy sportowe oraz kreować i popularyzować postawy i zachowania prospołeczne w oparciu o wartości niesione przez kulturę fizyczną i sport.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Poniżej przedstawiamy wzór (PIT 37):

PIT 37 - 1% wzór 2014
więcej »Najbliższe spotkanie
MKS Iskra Pszczyna - KS Spójnia Landek
10.10.2020 godz.: 15:00
Stadion im. Józefa Waliczka,
ul. Rybacka 4, Góra
więcej »Tabela
1. LKS Unia Książenice 27
2. MKS Odra Wodzisław Śląski 24
3. LKS Bełk 20
4. LKS Czaniec 18
5. KS Rozwój Katowice 15
6. KS Spójnia Landek 15
7. TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 14
8. KS Kuźnia Ustroń 14
9. LKS Orzeł Łękawica 14
10. LKS Unia Turza Śląska 13
11. GKS II Tychy 13
12. LKS Drzewiarz Jasienica 13
13. Odra Centrum Wodzisław 12
14. MRKS Czechowice - Dziedzice 11
15. Jedność 32 Przyszowice 9
16. MKS Iskra Pszczyna 6
17. GKS Radziechowy - Wieprz 6
więcej »Najnowsza galeria

Sponsorzy i partnerzy


Copyright © 2011-2021 Iskra Pszczyna Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia