16 stycznia 2018r.

Orliki: Podwójne podium KMPP

Podwójne powody do radości mieli zawodnicy z rocznika 2007, którzy w finałowym turnieju mistrzostw powiatu zajęli dwa stopnie finałowego podium.

Orliki: Finały KMPP 14.01.2018

Komentarz trenera Ryszarda Tomanka:
"W niedzielę 14 stycznia w hali POSIR w Pszczynie zagraliśmy w turnieju finałowym Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego. W finale wzięło udział 5 drużyn, w tym dwa nasze składy. Zespół występujący jako MKS Iskra Pszczyna I kolejno: wygrał z UMKS Wola 1-0, zremisował z drugim naszym składem 1-1, przegrał z LKS Czarków 1-2 i wygrał z LKS Leśnik Kobiór 5-0 i w klasyfikacji końcowej zajął drugie miejsce. Natomiast chłopcy grający jako MKS Iskra Pszczyna II poza remisem z MKS Iskra I, wygrali z Leśnikiem Kobiór 3-0, przegrali z LKS Czarków 0-2 i wygrali z UMKS Wola 3-1 zajmując trzecie miejsce w turnieju.

Zwycięzcą turnieju został LKS Czarków, a nasz zawodnik Bartek Kuśmierczyk z 5. bramkami został królem strzelców turnieju finałowego.

Po turniejach eliminacyjnych cieszyliśmy się z awansu do finałów dwóch naszych zespołów i obiecywaliśmy sobie, że obydwa składy spotkają się po finałach na podium. Tak się też stało. Gratulacje chłopcy."