30 stycznia 2018r.

LA: 7 medali Halowych Mistrzostw Śląska

Siedem medali to dorobek podopiecznych trenera Marka Bieli, którzy rywalizowali na odbywających się 27 stycznia br. w Ostrawie Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów, Juniorów Młodszych i Seniorów.

Rozpoczął Michał Moroń (ur. 2002), który w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 180cm zapewnił sobie brązowy medal w kategorii junior młodszy.

Następnie emocje przeniosły się na bieżnię. Na najkrótszym dystansie sprinterskim 60m ścigali się Emilia Kiełkowska i Jacek Majewski. Emilia w finałowym biegu uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie 7,98s i zdobyła tytuł Vice Mistrzyni Śląska Juniorek Młodszych, ulegając tylko odwiecznej rywalce Julii Polak z Rybnika.

Jacek Majewski zaś , debiutujący w kategorii junior uzyskał wynik 7,03s, który pozwolił mu na zajęcie trzeciego miejsca. Warto zaznaczyć, że tydzień wcześniej na Mitingu również w Ostrawie, ten utalentowany lekkoatleta pokonał dystans 60 m w znakomitym czasie 6,99s co stawia go w czołówce polskich sprinterów.

Z bardzo dobrej strony w biegu na 60 m przez płotki zaprezentowała się Klaudia Łakota, ( rekord życiowy 9,48s), która zajęła czwarte miejsce w finałowym biegu juniorek młodszych.

W biegach okrężnych na dystansie 600m juniorów dzielnie walczyli Adrian Zieleźnik i Kamil Głąbek. Ten pierwszy uzyskał wartościowy wynik 1'24,35s i zajął trzecie miejsce. Z kolei Kamil minął linię mety, jako czwarty zawodnik również z nowym rekordem życiowym 1'26, 74s.

Na półtora okrążenia czyli dystansie 300m juniorów młodszych tytuł Vice Mistrza Śląska zdobył Jakub Kita, z nowym rekordem życiowym 37,39s.

Dwa złote medale w skoku w dal i trójskoku wywalczyła Natalia Mach, która wyjechała z Cez Areny również z dwoma rekordami życiowymi i jednymi z najlepszych wyników w Polsce ( 5, 60m w skoku w dal i 12,11 m w trójskoku).

Na zakończenie zawodów poza konkursem w biegu na 1000m startowała nasza młodziczka Zofia Kokoszka, która uzyskała znakomity wynik 3'16,29s co aktualnie plasuje ją na 6 pozycji w Polsce w kategorii młodziczka i pierwszy w roczniku 2004.

W sumie zdobyliśmy 7 medali: 2 złota, 2 srebra i 3 brązowe oraz dwa najbardziej nielubiane 4 miejsca.