30 września 2018r.

I zespół: Nieskutecznie, ale za trzy

Wyjazdowy mecz w Bieruniu zakończył się skromną wygraną Iskry, choć gdyby poprawić skuteczność, wynik mógł, a nawet powinien być okazalszy.

I zespół: Piast Bieruń Nowy - Iskra 29.09.2018

W sobotnie popołudnie w Bieruniu okazało się po raz kolejny, że największą bolączka Iskry jest skuteczność. Już w pierwszej odsłonie Iskra powinna prowadzić różnicą trzech-czterech bramek. Dwukrotnie piłka zatrzymała się jednak na słupku i dwukrotnie zmierzającą do bramki piłkę z linii bramkowej wybijali obrońcy. Gospodarze w pierwszych 45 minutach tylko raz poważnie zagrozili twierdzy strzeżonej przez Tkacza, ale dość szczęśliwie uderzona głową futbolówka trafiła pod nogi bramkarza Iskry.

Pszczynianie dominowali w pierwszej odsłonie, ale bramka padła dopiero w 43 minucie gry, kiedy to po uderzeniu Tomasza Leszczyńskiego i interwencji bramkarza skuteczną dobitką popisał się Żur.

W drugiej odsłonie Piast próbował zagrać nieco odważniej, ale nie znalazł recepty na pszczyńską defensywę. Iskra po przerwie nie miała już tak dobrych okazji jak przed przerwą, choć mogła podwyższyć prowadzenia po uderzeniach m.in. Leszczyńskiego z rzutu wolnego, Mąki z dystansu, Zawadzkiego oraz Żura z pola karnego, indywidualnej akcji Rakowskiego czy też Wiery po uderzeniu głową.

Ostatecznie pszczynianie "dowieźli" skromne prowadzenie do końcowego gwizdka.


fot. Andzejek


KS Piast Bieruń Nowy - MKS Iskra Pszczyna 0:1 (0:1)
bramka: Andrzej Żur (43.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Mateusz Tkacz, Tomasz Cempura, Mateusz Żelazo, Kamil Komraus, Mateusz Gołek, Mateusz Witek, Tomasz Zawadzki, Michał Wiera, Łukasz Mąka, Tomasz Leszczyński, Andrzej Żur (75. Radosław Rakowski)

więcej »Strefa rodzica
więcej »Tabela
1. AKS Mikołów 37
2. LKS Pogoń Imielin 33
3. LGKS 38 Podlesianka Katowice 33
4. BKS Sparta Katowice 29
5. MKS Iskra Pszczyna 28
6. MKS Lędziny 25
7. Fortuna Wyry 24
8. UKS MK Górnik Katowice 23
9. GKS Urania Ruda Śląska 22
10. Piast Bieruń Nowy 19
11. LKS Sokół Wola 17
12. LKS Studzienice 17
13. KS Górnik 09 Mysłowice 12
14. AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów 8
15. LKS Ogrodnik Cielmice 8
16. LKS Łąka 7
więcej »Najnowsza galeria

Sponsorzy i partnerzy


Copyright © 2011-2019 Iskra Pszczyna Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia