8 października 2018r.

Orliki: Dzieje się...

Liga i sparing, tak upłynęła kolejna sobota rocznika 2008.

Orliki: UKS SPS Wola - Iskra 06.10.2018

Komentarz trenera Szymona Furczyka:
"Mecz z UKS Wola zawsze jest dla nas niezwykle trudną przeprawą, tym razem niestety nie było inaczej. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, gra piłką poskutkowała bramką. Nasze dobre chwile przerwała przypadkowa bramka wyrównująca, wynikająca z braku komunikacji wśród naszych zawodników. Chwilę przed przerwą dobiła nas bramka na 2-1. Gra Iskry nie była szczególnie zła, po prostu brak skuteczności i błędy w defensywie, bez litości wykorzystywał rywal. Na drugą połowę wyszliśmy odpowiednio nastawieni, lecz znów nasza nieporadność skończyła się golem na 3-1. Wtedy dopiero się w pełni "obudziliśmy".

Atakowaliśmy wściekle niespełna całą drugą połowę, bramka na 3-2 nie rozwiązała worka z bramkami. Szczęście dopisało nam dopiero cztery minuty przed końcem meczu, gdzie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę wykorzystał Kacper Ryguła, a dwie minuty później z zimną krwią szalę zwycięstwa na naszą korzyść przechylił Aleksander Ficek.

Charakter pokazany w tym meczu cieszy mnie szczególnie i zasłania troszkę błędy w obronie. Staram się nauczać nie tylko umiejętności piłkarskich, lecz również kształtować ich charaktery. Bardzo się cieszę, że przez takie mecze, wygrywane w dramaturgii cały proces jest o wiele łatwiejszy, a dodatkowo udowadnia nasze zadatki na prawdziwych wojowników."


UKS SPS Wola - MKS Iskra Pszczyna 3:4 (2:1)

MKS Iskra Pszczyna zagrała w składzie:
Blacha, Rodak, Jonkisz, Ryguła, Ficek, Kubski, Przybyło, Urbańczyk, Mazurczyk, Pach, Komraus


fot. Bartek Kubski


"Sobotnie przedpołudnie to nie tylko mecz ligi podokręgu z Wolą, to również dodatkowa atrakcja dla osób, które nie zmieściły się w kadrze meczowej. Zagraliśmy sparing z Football Academy Czechowice Dziedzice prowadzoną przez znanego kibicom Podbeskidzia, byłego zawodnika Juraja Dancika. Razem z trenerem Dawidem jesteśmy bardzo zadowoleni z owoców naszej pracy. Gra wygląda rewelacyjnie, to udowadnia naprawdę zaciekłą walkę o miejsce w kadrze. Pracujemy w tym tygodniu nadal bardzo mocno, a w weekend czekają nas aż trzy aktywności - Mecz Ligi Podokręgu, Pszczyńska Liga Orlików oraz Mecz Sparingowy z Football4pro Bartka Koniecznego!" - podsumował trener Szymon Furczyk.

MKS Iskra Pszczyna zagrała w składzie:

Przybyło, Rak, Zakrzewski, Grygier K, Grygier M, Lazarek, Kolon, Wybrańczyk, Rodak, Urbańczyk, Ficek, Komraus

Szymon Furczyk

więcej »Strefa rodzica
więcej »Najbliższe spotkanie
BKS Sparta Katowice - MKS Iskra Pszczyna
23.03.2019 godz.: 18:00
więcej »Tabela
1. AKS Mikołów 40
2. LGKS 38 Podlesianka Katowice 36
3. LKS Pogoń Imielin 34
4. BKS Sparta Katowice 32
5. MKS Iskra Pszczyna 31
6. GKS Urania Ruda Śląska 25
7. MKS Lędziny 25
8. Fortuna Wyry 24
9. UKS MK Górnik Katowice 24
10. Piast Bieruń Nowy 19
11. LKS Sokół Wola 17
12. LKS Studzienice 17
13. KS Górnik 09 Mysłowice 12
14. LKS Ogrodnik Cielmice 11
15. LKS Łąka 10
16. AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów 8
więcej »Najnowsza galeria

Sponsorzy i partnerzy


Copyright © 2011-2019 Iskra Pszczyna Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia