6 lutego 2019r.

Nagrody Burmistrza 2018 rozdane

W ubiegłym tygodniu wręczone zostały nagrody i wyróżnienia Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola dla sportowców, działaczy, a także trenerów za osiągnięte wyniki w 2018 roku. Wśród laureatów nie mogło zabraknąć także przedstawicieli naszego klubu zarówno z sekcji lekkiej atletyki jak i piłki nożnej.

Nagrody burmistrza Pszczyny 2018

Nagrodzeni przedstawiciele naszego klubu:
w kategorii działacz - Monika Kiełkowska
Nieoceniony działacz, zaangażowana mama będąca z nami wszędzie, dowożąca zawodników na zawody treningi i zgrupowania.

Zdecydowany manager, potrafiący pozyskiwać sponsorów. Pomaga w organizacji pracy sekcji. Współorganizator wszystkich zgrupowań i wyjazdów.

W kategorii trener - Radosław Rakowski
Trener roczników 2005 oraz 2006. W obu drużynach zdobył mistrzostwo III lig wojewódzkich i awansował do II lig. Jego podopieczni występują w kadrze śląska.
Sukcesy trenerskie w Pszczynie zostały dostrzeżone przez działaczy Podokręgu, gdzie został zaproszony do współpracy przy Wydziale Szkolenia jako trener Podokręgu Tychy rocznika 2008.

Radosław pracę trenera łączy z grą w pierwszej drużynie Iskry Pszczyna, gdzie gra na pozycji napastnika. Po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 jest najlepszym strzelcem występującej w klasie okręgowej drużyny.


fot. MG FOTO Grucka


Największą liczbę wśród laureatów mieli oczywiście zawodnicy a są to lekkoatleci:
Biela Maksymilan - zawodnik grupy początkującej. Zdobył dwa medale Mistrzostw Śląska Dzieci: brązowy w skoku w dal i sztafecie 4x100m

Głąbek Kamil - IV miejsce w Mistrzostwach Śląska Juniorów (U-20) w biegu na 400m; IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów (U-20) w biegu na 600m

Kita Jakub - III miejsce w Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych (U-18); w biegu na 400m II miejsce w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych (U-18); w biegu na 300m
XVII miejsce na Mistrzostwach Polski U-18 w Chorzowie (OOM)

Kokoszka Zofia - Ustanowiła rekord życiowy na 2000m- 6?54,82s. IV zawodniczka Mistrzostw Polski U-16 w Bełchatowie, Mistrzyni Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w Bielsku Białej, II miejsce w Halowych Mistrzostwach Śląska Młodziczek w biegu na 1000m, III miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Śląska Młodziczek w biegu na 1000m (3.03. Mysłowice); IV miejsce Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w Biegach Przełajowych (24.03 Konopiska). Rekordzistka Śląska Młodziczek U-16, Kadra Wojewódzka Młodzików

Majewski Jacek - I klasa sportowa. Zawodnik kadry narodowej oraz Ośrodka Szkolenia Mistrzowskiego.
Osiągnięte wyniki: 400m (47,77s); 200m (21,80s); Znakomite wyniki na 100m - 10,92s; 60m w hali 6,95s. XIII miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Tampere.
W sztafecie 4x400m Reprezentant Polski w meczu mecz U-20 juniorów w Vyszkowie (CZE).

Pala Sonia - IV miejsce w Mistrzostwach Śląska Młodzików U-16; IX miejsce Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w Bielsku Białej. Konkurencja w której "powinna się odnaleźć" Sonia to trójskok. Już w pierwszym starcie w życiu zapewniła sobie minimum A na Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Toruniu.

Wśród piłkarzy znaleźć można przedstawicieli roczników, które w ubiegłym roku wywalczyły awanse do wyższej klasy rozgrywkowej:

Igor Bała - Wychowanek naszego klubu urodzony w 2006 roku, występuję na pozycji pomocnika. Z kolegami ze swojego rocznika wywalczył mistrzostwo III ligi wojewódzkiej w kategorii młodzik dający awans do II Ligi Wojewódzkiej Młodzików. Przez cały sezon prezentował wysoką formę, był kapitanem drużyny, a tylko w rundzie jesiennej zdobył 15 bramek. Z kolegami z drużyny zwyciężył m.in. w turnieju Piast Cup w Cieszynie, oraz w Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego.

Karol Biegier - jest zawodnikiem rocznika 2003, który uczęszcza do klasy sportowej, do zespołu Iskry dołączył trzy lata temu i od razu stał się podstawowym zawodnikiem. Już po roku treningów z zespołem został wybrany nowym kapitanem i jest wzorem dla wszystkich zawodników zarówno pod względem zaangażowania podczas treningów i meczów. Karol, ze swoim profesjonalnym podejściem do piłki jest przykładem jak duże postępy można zrobić w 3 lata. W trampkarzach przez dwa sezony ze swoją drużyną grał na poziomie II ligi wojewódzkiej, a w październiku wywalczył z drużyną juniora młodszego awans do II ligi wojewódzkiej.

Kamil Böhm - wychowanek naszego klubu, występuje na pozycji pomocnika. Z kolegami z rocznika 2005 wywalczył Mistrzostwo III ligi Wojewódzkiej w kategorii trampkarz młodszy dający awans do II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych. Zespół z rocznika 2005 wygrał zdecydowanie rozgrywki III ligi zdobywając komplet punktów (wszystkie mecze wygrane). Kamil był motorem napędowym swojej drużyny i jedną z kluczowych postaci sukcesu.

Kamil Cieszko - wychowanek naszego klubu grający na pozycji pomocnika. Urodzony w 2007 roku zawodnik dobrze radził sobie grając z rok starszymi kolegami, w rozgrywkach ligowych z kolegami wygrał zmagania III ligi wojewódzkiej w kategorii młodzików, dzięki czemu zespół awansował do II ligi wojewódzkiej. Dobra postawa na boisku oraz wysoka forma zaowocowała powołaniem do kadry śląska rocznika 2007.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów w 2019 roku.

więcej »Najbliższe spotkanie
MKS Iskra Pszczyna - KS Spójnia Landek
10.10.2020 godz.: 15:00
Stadion im. Józefa Waliczka,
ul. Rybacka 4, Góra
więcej »Tabela
1. LKS Unia Książenice 27
2. MKS Odra Wodzisław Śląski 24
3. LKS Bełk 20
4. LKS Czaniec 18
5. KS Rozwój Katowice 15
6. KS Spójnia Landek 15
7. TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 14
8. KS Kuźnia Ustroń 14
9. LKS Orzeł Łękawica 14
10. LKS Unia Turza Śląska 13
11. GKS II Tychy 13
12. LKS Drzewiarz Jasienica 13
13. Odra Centrum Wodzisław 12
14. MRKS Czechowice - Dziedzice 11
15. Jedność 32 Przyszowice 9
16. MKS Iskra Pszczyna 6
17. GKS Radziechowy - Wieprz 6
więcej »Najnowsza galeria

Sponsorzy i partnerzy


Copyright © 2011-2021 Iskra Pszczyna Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia