13 maja 2019r.

Orliki: Kolejne wyzwanie

W piątkowy wieczór w Tychach odbyło się kolejne spotkanie podopiecznych Szymona Furczyka. Tym razem zawodnicy z rocznika 2008 zmierzyli się z miejscowym Gromem.

Orliki: Grom Tychy - Iskra 10.05.2019

Komentarz trenera Szymona Furczyka:
"W meczu z Gromem nie popełniliśmy błędu z jesieni. Podeszliśmy do tego meczu jak do kolejnego wyzwania, nie żadnego sprawdzianu. Zbyt duża motywacja, która ciążyła na nas jesienią, tym razem została zdjęta przed meczem, co poskutkowało bardzo dobrą postawą. Mecz rozpoczęliśmy znakomicie, prowadząc już od 4 minuty po bramce Szymka Mazurczyka. Nie wykorzystaliśmy kolejnych szans, co zemściło się na nas jeszcze w pierwszej połowie. Błąd komunikacji pomiędzy obrońcami wykorzystał zawodnik Gromu, doprowadzając do remisu. Krótko przed zejściem na przerwę otrzymaliśmy kolejny cios, stratę w bocznym sektorze rywal zamienił na bramkę. Pierwszą połowę bardzo wyrównaną, z sytuacjami z obu stron zakończyliśmy wynikiem 2-1 dla Gromu. Schodząc na przerwę widziałem pozytywną złość w oczach chłopaków. Nie musiałem ich zbytnio nakręcać, wystarczyło kilka uwag co do sposobu gry aby druga połowa została przez nas zespół zdominowana. Od pierwszych minut konsekwentnie wypełnialiśmy zalecenia z przerwy. Przyniosło to skutek w postaci bramki Filipa, który trzeźwo zachował się w zamieszaniu w polu karnym. Na prowadzenie wyszliśmy po bramce Kacpra Ryguły. Wyjście na dwu bramkową przewagę, zdawało się zamknąć mecz, lecz rywal zdołał jeszcze odpowiedzieć golem. Nie podłamało to jednak naszych zawodników, którzy dobili rywala dziesięć minut przed końcem meczu i do końca w pełni kontrolowali spotkanie. Choć minęło już kilkanaście godzin od meczu nadal jestem bardzo dumny z mojego zespołu. Mało kto wierzył w nas przed meczem, znając wynik z jesieni, a my potrafiliśmy wyciągnąć wnioski i zagrać wspaniałe spotkanie. Każdy zawodnik wykonał w tym meczu ogromną pracę, która nie poszła na marne. Wygraliśmy spotkanie z bardzo mocnym rywalem, tworząc kolektyw."


fot. Andzejek, Bartek Kubski


UKS Grom Tychy - MKS Iskra Pszczyna 3:5 (2:1)

MKS Iskra Pszczyna zagrała w składzie:
Kamil Blacha, Damian Rak, Szymon Rodak, Paweł Kubski, Kacper Ryguła, Aron Pach, Aleksander Ficek, Szymon Mazurczyk, Mateusz Grygier, Filip Urbańczyk, Karol Grygier

Szymon Furczyk

więcej »Strefa rodzica
więcej »Najbliższe spotkanie
MKS Iskra Pszczyna - MKS Lędziny
18.05.2019 godz.: 17:00
więcej »Tabela
1. AKS Mikołów 64
2. LGKS 38 Podlesianka Katowice 63
3. MKS Iskra Pszczyna 50
4. LKS Pogoń Imielin 46
5. MKS Lędziny 44
6. BKS Sparta Katowice 40
7. Fortuna Wyry 36
8. GKS Urania Ruda Śląska 35
9. UKS MK Górnik Katowice 33
10. LKS Ogrodnik Cielmice 31
11. LKS Sokół Wola 28
12. LKS Studzienice 28
13. Piast Bieruń Nowy 25
14. LKS Łąka 19
15. KS Górnik 09 Mysłowice 17
16. AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów 10
więcej »Najnowsza galeria

Sponsorzy i partnerzy


Copyright © 2011-2019 Iskra Pszczyna Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia