25 czerwca 2019r.

Młodzicy młodsi: Mamy III ligę!

Rzuty karne w barażach rozstrzygnęły kto w sezonie 2019/2020 zagra na szczeblu III wojewódzkiej ligi młodzików. Z turnieju rozegranego w Łaziskach w najlepszych humorach wrócili gracze Iskry Pszczyna!

Młodzicy młodsi: Turniej barażowy 20.06.2019

Komentarz trenera Mateusza Pławeckiego:
Po bezapelacyjnym zwycięstwie w pierwszej grupie 4 ligi Tyskiej, gdzie nie zgubiliśmy nawet punktu przyszło nam mierzyć się o 3 ligę w barażach ze zwycięzcami 2 kolejnych grup czyli drużyną GKS Tychy oraz Polonia Łaziska Górne.
Baraże rozegraliśmy w formie turnieju, gdzie na boisku w Łaziskach rozegraliśmy 2 mecze, każdy z każdym po 2x20 minut więc grania było dość dużo. Turniej rozpoczęliśmy od losowania kolejności spotkań, następnie przeszliśmy do gry.

W pierwszym meczu musieliśmy odbyć pauzę, gospodarze turnieju po bardzo zaciętym spotkaniu okazali się o jedną bramkę lepsi od tyszan zwyciężając 1-0.

W drugim spotkaniu, trafiamy na drużynę z Łazisk, która mogła tym meczem zagwarantować sobie przepustkę do 3 ligi, jednak potrzebowała do tego zwycięstwa. Od początku meczu narzuciliśmy swoje warunki gry, widać było u rywali zmęczenie pierwszym meczem. Z przebiegu całego spotkania byliśmy drużyną minimalnie lepszą, tak też zakończyło się to spotkanie, czyli wynikiem 1-0.

Najciekawsze i najbardziej dramatyczne okazało się trzecie spotkanie, które po wcześniejszych wynikach było tzw. Finałem Turnieju. Grając przeciwko wzmocnionej drugoligowymi zawodnikami drużynie z Tych, już w 5 minucie spotkania otwieramy wynik meczu i prowadzimy 1-0, w tym momencie wyeliminowaliśmy z gry o awans drużynę gospodarzy. Do przerwy mamy kontrolę nad meczem i wszystko szło w dobrym kierunku, niestety po przerwie, najpierw po rzucie rożnym trafiamy samobója, w kolejnej akcji rywale dokładają kolejną bramkę. Automatycznie na ok. 13 minut przed końcem oddaliśmy rywalowi inicjatywę i do samego końca dosłownie drżeliśmy o wynik meczu, zostaliśmy jak porażeni prądem. W tym momencie na wielkie słowa uznania zasłużył nasz bramkarz Michał Śnieg, gdzie do samego końca nie dał sobie wbić gola, mimo wielu okazji GKS-u.

Po końcowym gwizdku najbardziej cieszyła się drużyna GKS-u Tychy, jednak w małej tabeli punktami podzieliła się każda z drużyn miedzy sobą, a bilans bramkowym 2-2 uzyskały tylko dwie drużyny czyli Iskra Pszczyna oraz GKS Tychy (Polonia Łaziska bilans 1-1), więc do wyłonienia zwycięzcy turnieju sędzia zarządził serię rzutów karnych.

Karne rozpoczęliśmy od strzelonej bramki, następnie po raz kolejny dał znać o sobie świetnie spisujący się bramce Michał, który wyczuł intencje rywala. Drugą serię po raz kolejny zaczynamy golem, rywal będący pod presją, nie trafia w bramkę i tym własnie sposobem Świętujemy tego dnia AWANS DO III LIGI!"fot. Andzejek


Wyniki turnieju w Łaziskach:
Polonia Łaziska Górne - GKS Tychy 1-0 (1-0)

Polonia Łaziska Górne - MKS Iskra Pszczyna 0-1 (0-1)
Bramka: Szymon Reclik

MKS Iskra Pszczyna - GKS Tychy 1-2 (1-0) kar. 2-0
Bramka: Jakub Kubica
Karne: Miłosz Szydłowski, Jakub Kubica


MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Śnieg, Reclik, Kuśmierczyk, Bilek, Marks, Szydłowski, Treliński, Skwarek, Sokołowski, Derlatka, Myszor, Kajstura, Kubica, Mazur

Mateusz Pławecki

więcej »Strefa rodzica
więcej »Najbliższe spotkanie
BTS Rekord II Bielsko-Biała - MKS Iskra Pszczyna
21.09.2019 godz.: 15:00
więcej »Tabela
1. MKS Lędziny 15
2. LKS Pasjnonat Dankowice 13
3. KS Bestwinka 13
4. MKS Iskra Pszczyna 12
5. BKS Stal Bielsko-Biała 12
6. LKS Wisła Wielka 12
7. GKS Czarni Jaworze 12
8. LKS Bestwina 11
9. LKS Sokół Wola 11
10. LKS Studzienice 10
11. LKS Łąka 10
12. LKS Ogrodnik Cielmice 7
13. BTS Rekord II Bielsko-Biała 6
14. MRKS II Czechowice-Dziedzice 6
15. Piast Bieruń Nowy 3
16. LKS Rudołtowice-Ćwikilce 3
więcej »Najnowsza galeria

Sponsorzy i partnerzy


Copyright © 2011-2019 Iskra Pszczyna Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia