25 czerwca 2019r.

Młodzicy młodsi: Mamy III ligę!

Rzuty karne w barażach rozstrzygnęły kto w sezonie 2019/2020 zagra na szczeblu III wojewódzkiej ligi młodzików. Z turnieju rozegranego w Łaziskach w najlepszych humorach wrócili gracze Iskry Pszczyna!

Młodzicy młodsi: Turniej barażowy 20.06.2019

Komentarz trenera Mateusza Pławeckiego:
Po bezapelacyjnym zwycięstwie w pierwszej grupie 4 ligi Tyskiej, gdzie nie zgubiliśmy nawet punktu przyszło nam mierzyć się o 3 ligę w barażach ze zwycięzcami 2 kolejnych grup czyli drużyną GKS Tychy oraz Polonia Łaziska Górne.
Baraże rozegraliśmy w formie turnieju, gdzie na boisku w Łaziskach rozegraliśmy 2 mecze, każdy z każdym po 2x20 minut więc grania było dość dużo. Turniej rozpoczęliśmy od losowania kolejności spotkań, następnie przeszliśmy do gry.

W pierwszym meczu musieliśmy odbyć pauzę, gospodarze turnieju po bardzo zaciętym spotkaniu okazali się o jedną bramkę lepsi od tyszan zwyciężając 1-0.

W drugim spotkaniu, trafiamy na drużynę z Łazisk, która mogła tym meczem zagwarantować sobie przepustkę do 3 ligi, jednak potrzebowała do tego zwycięstwa. Od początku meczu narzuciliśmy swoje warunki gry, widać było u rywali zmęczenie pierwszym meczem. Z przebiegu całego spotkania byliśmy drużyną minimalnie lepszą, tak też zakończyło się to spotkanie, czyli wynikiem 1-0.

Najciekawsze i najbardziej dramatyczne okazało się trzecie spotkanie, które po wcześniejszych wynikach było tzw. Finałem Turnieju. Grając przeciwko wzmocnionej drugoligowymi zawodnikami drużynie z Tych, już w 5 minucie spotkania otwieramy wynik meczu i prowadzimy 1-0, w tym momencie wyeliminowaliśmy z gry o awans drużynę gospodarzy. Do przerwy mamy kontrolę nad meczem i wszystko szło w dobrym kierunku, niestety po przerwie, najpierw po rzucie rożnym trafiamy samobója, w kolejnej akcji rywale dokładają kolejną bramkę. Automatycznie na ok. 13 minut przed końcem oddaliśmy rywalowi inicjatywę i do samego końca dosłownie drżeliśmy o wynik meczu, zostaliśmy jak porażeni prądem. W tym momencie na wielkie słowa uznania zasłużył nasz bramkarz Michał Śnieg, gdzie do samego końca nie dał sobie wbić gola, mimo wielu okazji GKS-u.

Po końcowym gwizdku najbardziej cieszyła się drużyna GKS-u Tychy, jednak w małej tabeli punktami podzieliła się każda z drużyn miedzy sobą, a bilans bramkowym 2-2 uzyskały tylko dwie drużyny czyli Iskra Pszczyna oraz GKS Tychy (Polonia Łaziska bilans 1-1), więc do wyłonienia zwycięzcy turnieju sędzia zarządził serię rzutów karnych.

Karne rozpoczęliśmy od strzelonej bramki, następnie po raz kolejny dał znać o sobie świetnie spisujący się bramce Michał, który wyczuł intencje rywala. Drugą serię po raz kolejny zaczynamy golem, rywal będący pod presją, nie trafia w bramkę i tym własnie sposobem Świętujemy tego dnia AWANS DO III LIGI!"fot. Andzejek


Wyniki turnieju w Łaziskach:
Polonia Łaziska Górne - GKS Tychy 1-0 (1-0)

Polonia Łaziska Górne - MKS Iskra Pszczyna 0-1 (0-1)
Bramka: Szymon Reclik

MKS Iskra Pszczyna - GKS Tychy 1-2 (1-0) kar. 2-0
Bramka: Jakub Kubica
Karne: Miłosz Szydłowski, Jakub Kubica


MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Śnieg, Reclik, Kuśmierczyk, Bilek, Marks, Szydłowski, Treliński, Skwarek, Sokołowski, Derlatka, Myszor, Kajstura, Kubica, Mazur

Mateusz Pławecki

więcej »Strefa rodzica
więcej »Najbliższe spotkanie
MKS Iskra Pszczyna - LKS Ogrodnik Cielmice
17.08.2019 godz.: 17:00
boisko LKS Łąka
ul. Turystyczna 21, Łąka
więcej »Tabela
1. LKS Pasjnonat Dankowice 6
2. MRKS II Czechowice-Dziedzice 6
3. MKS Lędziny 4
4. LKS Łąka 4
5. LKS Sokół Wola 3
6. LKS Wisła Wielka 3
7. MKS Iskra Pszczyna 3
8. LKS Studzienice 3
9. GKS Czarni Jaworze 3
10. KS Bestwinka 3
11. LKS Bestwina 0
12. BTS Rekord II Bielsko-Biała 0
13. Piast Bieruń Nowy 0
14. LKS Ogrodnik Cielmice 0
15. LKS Rudołtowice-Ćwikilce 0
16. BKS Stal Bielsko-Biała 0
więcej »Najnowsza galeria

Sponsorzy i partnerzy


Copyright © 2011-2019 Iskra Pszczyna Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia