13 czerwca 2020r.

I zespół: Ważne, to co w sieci

W piątkowe popołudnie w Sosnowcu Iskra rozegrała mecz z Tęczą Błędów. To był nieco dziwny mecz. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, a prowadziła Iskra. Po zmianie stron rolę się odwróciły, więcej okazji mieli goście, a strzelali gracze Tęczy.

I zespół: Tęcza Błędów - Iskra 12.06.2020

Ostatni sparing podopieczni Janusza Iłczyka rozegrali 7 marca, mało kto wówczas przypuszczał, że kolejna okazja do rywalizacji na zielonych boiskach przytrafi się za ponad trzy miesiące. Co prawda pogoda w piątkowe popołudnie nie zachęcała do wysiłku fizycznego, ale każdy był spragniony gry, tym bardziej, że rywalizacja toczyła się na bardzo dobrze przygotowanym boisku AKS Niwka Sosnowiec. Ze wzglądu na długi weekend nie wszyscy mogli uczestniczyć w sparingowej potyczce, mimo to trener miał do dyspozycji 22 zawodników.

Gospodarze piątkowej potyczki w pierwszych 45 minutach prezentowali się naprawdę dobrze i przez dłuższe fragmenty byli stroną dyktującą warunki gry. Dobrze spisywała się jednak pszczyńska defensywa. Zaś w 32 minucie gry jedna z nielicznych sytuacji podbramkowych zakończyła się bramką autorstwa Rakowskiego, który niejako dopełnił formalności wykorzystując dogranie Pruska po dalekiej wrzutce z autu Nogi. Na dobrą sprawę w pierwszej części gry Iskra miała zaledwie kilka niezłych okazji bramkowych.

W drugiej odsłonie trener mocno zamieszał składem i do walki wkroczyli mniej doświadczeni zawodnicy. Co ciekawe to Iskra teraz przejęła inicjatywę i kilka razy bliska była podwyższenia wyniku. Naszym zawodnikom brakowało wyraźnie wykończenia. Decydujący o losach meczu okazał się zatem ostatni kwadrans, w którym to skutecznie zagrali gospodarze. W tym fragmencie gry wyraźnie pogubiła się przemeblowana defensywa pszczyńskiej ekipy i w zaledwie 4 minuty dała sobie wbić dwie bramki. Co prawda jeszcze kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem piłkę na wagę remisu miał Pisarek, ale nie zdołał pokonać bramkarza, a w konsekwencji Tęcza rozegrała szybką kontrę zakończoną bramką, po której rozległ się końcowy gwizdek.


fot. Andzejek


LKS Tęcza Błędów - MKS Iskra Pszczyna 3:1 (0:1)
bramki: 0:1 Radosław Rakowski (32.), 1:1 (76.), 2:1 (80.), 3:1 (90.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Mateusz Tkacz (31. Bramkarz testowany, 61. Paweł Utrata), Piotr Noga, Paweł Zjawiński (55. Dawid Szromek), Andrzej Żur (31. Mateusz Pławecki), Kamil Kułagowski (65. Michał Klim), Tomasz Cempura (37. Wojciech Pośpiech; 65. Krzysztof Krawczyk), Łukasz Mąka (55. Andrzej Żur), Kamil Komraus (55. Adam Góralczyk), Tomasz Zawadzki (55. Bartosz Pisarek), Radosław Rakowski (55. Patryk Tatarczuch), Michał Prusek (55. Zawodnik testowany).
więcej »Tabela
1. MKS Iskra Pszczyna 37
2. LKS Bestwina 35
3. MKS Lędziny 34
4. LKS Wisła Wielka 31
5. LKS Pasjnonat Dankowice 26
6. BKS Stal Bielsko-Biała 25
7. GKS Czarni Jaworze 24
8. LKS Ogrodnik Cielmice 20
9. MRKS II Czechowice-Dziedzice 18
10. LKS Studzienice 18
11. LKS Łąka 17
12. LKS Sokół Wola 14
13. BTS Rekord II Bielsko-Biała 14
14. KS Bestwinka 14
15. LKS Rudołtowice-Ćwikilce 11
16. Piast Bieruń Nowy 4
więcej »Najnowsza galeria

Sponsorzy i partnerzy


Copyright © 2011-2020 Iskra Pszczyna Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia