22 maja 2019r.

Orliki: Pogoń Kraków Cup 2019

Niezbyt szczęśliwie zakończył się dla zawodników MKSu rocznika 2008 i młodsi wyjazd na turniej Pogoń Kraków Cup. Po feralnym pierwszym dniu rozgrywek, poranne słońce na podkrakowskim obiekcie dało im 3 miejsce w grupie rozgrywkowej Premiership. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

Orliki: Pogoń Cup 2019  18-19.05.2019

W dniach 18-19 maja odbył się Pogoń Kraków Cup 2019 organizowany przez KSPN Pogoń Kraków, na który zostali zaproszeni nasi piłkarze z rocznika 2008 i młodsi. Turniej odbywał się na obrzeżach Krakowa, na obiekcie J&J Sport Center. Prócz MKSu do całej zabawy zaproszono jeszcze łącznie 23 drużyny z Polski i Czech.

Cała struktura turnieju polegała na tym, że w pierwszy dzień rozgrywek zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Każda z nich rozgrywała swoje mecze, a po zakończeniu, kolejność w tabeli decydowała o tym, gdzie dana drużyna trafi nazajutrz. Były to kolejno: 1 i 2 miejsce - Liga Mistrzów, 3 i 4 miejsce - Liga Europy, 5 i 6 miejsc - La Liga oraz 7 i 8 miejsce - Premiership. Piłkarze Iskry trafili do grupy B, a ich bezpośrednimi rywalami były takie drużyny jak: Hutnik Kraków, Parasol Wrocław, FASE Szczecin, Korona Kielce, Beniaminek Profbud Krosno, Wigry Suwałki oraz STF Champion Warszawa.

To popołudnie nie było jednak dla naszych piłkarzy szczęśliwe. Piłkarze Iskry nie potrafili sobie poradzić z przeciwnikami i pomimo chwilowych przebłysków ich gra nie kleiła się kompletnie. Podkreślić należy za to, że w obliczu takiej porażki chłopcy wciąż potrafili wyjść na kolejny mecz z podniesionymi głowami. Nie zmienia to jednak sytuacji, że wszystkie spotkania przegrali.
Rozgrywki drugiego dnia nie różniły się praktycznie niczym poza zmianą drużyn przeciwników naszego zespołu. Zawodnicy trafili do grupy Premiership, a zrazem z nimi SFC Opava, J&J KSPN Pogoń Kraków, Szkoła Techniki Futbolu ?Champion?, Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS, a także Akademia Piłkarska TOP 54 Biała Podlaska. W ten też dzień nastąpiła dekoracja zwycięzców i przyznanie nagrody najlepszemu zawodnikowi danej drużyny.

Orliki: Pogoń Cup 2019  18-19.05.2019
Orliki: Pogoń Cup 2019  18-19.05.2019

Niedzielny poranek okazał się szczęśliwszy. Pomimo porażki w pierwszym meczu, zawodnicy trenera Furczyka podnieśli się i wygrali kolejny mecz. Trzecie i czwarte spotkanie zakończyły się remisami. Piłkarze Iskry mogli jednakże wygrać te spotkania, ponieważ większość meczu była pod ich dyktando, niestety nie udało się. W ostatnim meczu turnieju już wszystko potoczyło się po myśli zawodników z Pszczyny i mecz zakończył się wynikiem 5-1.

Jak widzimy, Pogoń Kraków Cup 2019 dał porządną lekcję futbolu zawodnikom z Pszczyny, a trenera nabawiła przysłowiowego bólu głowy. Jednakże należy pamiętać, że każdy taki wyjazd to nowe doświadczenie, a to zebrane i dobrze przeanalizowane może dać w przyszłości efekty.

Orliki: Pogoń Cup 2019  18-19.05.2019
Orliki: Pogoń Cup 2019  18-19.05.2019

Komentarz trenera Szymona Furczyka:
"W najczarniejszym scenariuszu nie przewidywałem takiej soboty jaka przytrafiła się nam na boiskach Pogoni Kraków. Samo zaproszenie było dla nas sporym wyróżnieniem, miałem nadzieję namieszać w górnej 12 turnieju. W listopadzie z niektórymi drużynami mierzyliśmy się i wyniki napawały mnie optymizmem. Jednak to co się stało przyprawiło mnie o spory ból głowy i nieprzespaną noc. W każdym meczu byliśmy tłem dla rywali, z którymi w normalnych warunkach powinniśmy toczyć wyrównane boje. Nasze głowy po dwóch pierwszych meczach nie udźwignęły ciężaru i tak naprawdę już wtedy mogliśmy jechać do domu. Potrzebna nam była regeneracja nie tyle fizyczna co psychiczna. Powracając do domu już myślałem o możliwych scenariuszach na niedzielę, ale tak naprawdę to wszystko zależało od postawy chłopców. Poprawiliśmy wiele elementów i choć nie weszliśmy na wyżyny swoich umiejętności, to chociaż odrobinę zmazaliśmy plamę po sobocie. Na następny tak wspaniały turniej być może poszerzymy nasz sztab o psychologa sportowego, gdyż umiejętności mamy, aby godnie reprezentować Nasz Klub."


fot. Bartek Kubski


MKS Iskra Pszczyna zagrał w skłądzie:
Blacha Kamil, Jonkisz Jacek, Rodak Szymon, Rak Damian, Ryguła Kacper, Ficek Aleksander, Mazurczyk Szymon, Urbańczyk Filip, Grygier Mateusz, Grygier Karol, Reclik Szymon, Sokołowski Kamil, Komraus Olaf, Przybydło Dawid, Kubski Paweł, Górecki Szymon, Sokołowski Kamil.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny okazał się Szymon Rodak.więcej »Najbliższe spotkanie
MKS Iskra Pszczyna - KS Spójnia Landek
10.10.2020 godz.: 15:00
Stadion im. Józefa Waliczka,
ul. Rybacka 4, Góra
więcej »Tabela
1. LKS Unia Książenice 27
2. MKS Odra Wodzisław Śląski 24
3. LKS Bełk 20
4. LKS Czaniec 18
5. KS Rozwój Katowice 15
6. KS Spójnia Landek 15
7. TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 14
8. KS Kuźnia Ustroń 14
9. LKS Orzeł Łękawica 14
10. LKS Unia Turza Śląska 13
11. GKS II Tychy 13
12. LKS Drzewiarz Jasienica 13
13. Odra Centrum Wodzisław 12
14. MRKS Czechowice - Dziedzice 11
15. Jedność 32 Przyszowice 9
16. MKS Iskra Pszczyna 6
17. GKS Radziechowy - Wieprz 6
więcej »Najnowsza galeria

Sponsorzy i partnerzy


Copyright © 2011-2021 Iskra Pszczyna Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia