26 lipca 2020r.

I zespół: Szczęśliwa inauguracja

Po ciekawym, zaciętym, na dobrym poziomie meczu Iskra pokonuje zespół rezerw tyskiego GKSu i udanie rozpoczyna rywalizację w czwartoligowym sezonie ligowym.

I zespół: Iskra - GKS II Tychy 25.07.2020

Iskra była gospodarzem inauguracyjnego meczu rozegranego na Stadionie piłkarskim w Górze. Los sprawił, że już w pierwszym ligowym pojedynku beniaminek z Pszczyny mierzył się z wicemistrzem drugiej czwartoligowej grupy zespołem z Tychów.

Zanim jednak rozległ się pierwszy gwizdek w sobotniej potyczce przedstawiciel władz Śląskiego Związku Piłki Nożnej Pan Henryk Drob oraz Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, Starosta Pszczyński Pani Barbara Bandoła, a także Dyrektor MORiS Pan Sławomir Kowalski i Dyrektor POSiR Pan Maciej Stieber wręczyli naszym piłkarzom pamiątkowe puchary za awans do IV ligi oraz piłki. Ponadto w imieniu sponsora tytularnego śląskich klas okręgowych firmy Zina, władze ŚlZPN przekazały bon na zakup sprzętu sportowego.


fot. Andzejek


Po tej krótkiej miłej uroczystości rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Od mocnego uderzenia rozpoczęła drużyna z Tychów, która już w pierwszej akcji meczu mogła objąć prowadzenie. Piłkarze Iskry byli nieco przestraszeni i przez dłuższy czas nie potrafili uspokoić swojej gry. Przewaga tyszan w tym fragmencie gry została udokumentowana w 22 minucie, kiedy to dośrodkowanie z lewej strony głową do siatki skierował Rutkowski.

Z prowadzenia goście długo się jednak nie cieszyli. Cztery minuty później w polu karnym zahaczony został Krawczyk i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Zawadzki.

Od tego momentu gra zaczęła się pomału wyrównywać. Zawodnicy z Tychów nadal prezentowali się nieco lepiej, ale Iskra nie ograniczała się już tylko do rozbijania ataków rywala. Szczególnie widoczne było to w drugiej odsłonie meczu, kiedy to pszczynianie wyprowadzili kilka szybkich kontr, ale brakowało wykończenia. Swoje szanse mieli także goście, ale skuteczni w swoich interwencjach byli nasi defensorzy oraz bramkarz, którzy nie pozwolili już się zaskoczyć. Sztuka ta udała się zaś 10 minut przed końcowym gwizdkiem Krawczykowi, który otrzymał podanie od Mąki, wbiegł w pole karne i sfinalizował akcję golem z 5 metrów.

W ostatnich minutach meczu goście coraz bardziej się otwierali, a to dało szansę na kolejne kontry. Najbliżej szczęścia był w 85 minucie Zawadzki, którego uderzenie szczęśliwie nogą odbił golkiper z Tychów. Iskra "dowiozła" skromne prowadzenie do końcowego gwizdka i mogła się cieszyć z pierwszego kompletu punktów.

MKS Iskra Pszczyna - KP GKS II Tychy 2:1 (1:1)
bramki: 0:1 Kajetan Rutkowski (22.), 1:1 Tomasz Zawadzki (26. - rzut karny), 2:1 Jakub Krawczyk (80.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Domiki Chmiel, Piotr Noga, Paweł Zjawiński, Mateusz Pławecki, Kamil Kułagowski, Tomasz Zawadzki, Sebastian Smolarz (84. Patryk Tatarczuch), Kamil Komraus, Jakub Krawczyk (81. Andrzej Żur), Michał Prusek, Radosław Rakowski (67. Łukasz Mąka).

Za tydzień Iskra będzie pauzowała, a za dwa tygodnie 8 sierpnia ponownie w Górze gościć będzie tym razem zespół LKSu Czaniec. Początek meczu o 17:00.
więcej »Najbliższe spotkanie
MKS Iskra Pszczyna - KS Spójnia Landek
10.10.2020 godz.: 15:00
Stadion im. Józefa Waliczka,
ul. Rybacka 4, Góra
więcej »Tabela
1. LKS Unia Książenice 27
2. MKS Odra Wodzisław Śląski 24
3. LKS Bełk 20
4. LKS Czaniec 18
5. KS Rozwój Katowice 15
6. KS Spójnia Landek 15
7. TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 14
8. KS Kuźnia Ustroń 14
9. LKS Orzeł Łękawica 14
10. LKS Unia Turza Śląska 13
11. GKS II Tychy 13
12. LKS Drzewiarz Jasienica 13
13. Odra Centrum Wodzisław 12
14. MRKS Czechowice - Dziedzice 11
15. Jedność 32 Przyszowice 9
16. MKS Iskra Pszczyna 6
17. GKS Radziechowy - Wieprz 6
więcej »Najnowsza galeria

Sponsorzy i partnerzy


Copyright © 2011-2021 Iskra Pszczyna Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia