13 maja 2019r.

Orliki: Kolejne wyzwanie

W piątkowy wieczór w Tychach odbyło się kolejne spotkanie podopiecznych Szymona Furczyka. Tym razem zawodnicy z rocznika 2008 zmierzyli się z miejscowym Gromem.

Orliki: Grom Tychy - Iskra 10.05.2019

Komentarz trenera Szymona Furczyka:
"W meczu z Gromem nie popełniliśmy błędu z jesieni. Podeszliśmy do tego meczu jak do kolejnego wyzwania, nie żadnego sprawdzianu. Zbyt duża motywacja, która ciążyła na nas jesienią, tym razem została zdjęta przed meczem, co poskutkowało bardzo dobrą postawą. Mecz rozpoczęliśmy znakomicie, prowadząc już od 4 minuty po bramce Szymka Mazurczyka. Nie wykorzystaliśmy kolejnych szans, co zemściło się na nas jeszcze w pierwszej połowie. Błąd komunikacji pomiędzy obrońcami wykorzystał zawodnik Gromu, doprowadzając do remisu. Krótko przed zejściem na przerwę otrzymaliśmy kolejny cios, stratę w bocznym sektorze rywal zamienił na bramkę. Pierwszą połowę bardzo wyrównaną, z sytuacjami z obu stron zakończyliśmy wynikiem 2-1 dla Gromu. Schodząc na przerwę widziałem pozytywną złość w oczach chłopaków. Nie musiałem ich zbytnio nakręcać, wystarczyło kilka uwag co do sposobu gry aby druga połowa została przez nas zespół zdominowana. Od pierwszych minut konsekwentnie wypełnialiśmy zalecenia z przerwy. Przyniosło to skutek w postaci bramki Filipa, który trzeźwo zachował się w zamieszaniu w polu karnym. Na prowadzenie wyszliśmy po bramce Kacpra Ryguły. Wyjście na dwu bramkową przewagę, zdawało się zamknąć mecz, lecz rywal zdołał jeszcze odpowiedzieć golem. Nie podłamało to jednak naszych zawodników, którzy dobili rywala dziesięć minut przed końcem meczu i do końca w pełni kontrolowali spotkanie. Choć minęło już kilkanaście godzin od meczu nadal jestem bardzo dumny z mojego zespołu. Mało kto wierzył w nas przed meczem, znając wynik z jesieni, a my potrafiliśmy wyciągnąć wnioski i zagrać wspaniałe spotkanie. Każdy zawodnik wykonał w tym meczu ogromną pracę, która nie poszła na marne. Wygraliśmy spotkanie z bardzo mocnym rywalem, tworząc kolektyw."


fot. Andzejek, Bartek Kubski


UKS Grom Tychy - MKS Iskra Pszczyna 3:5 (2:1)

MKS Iskra Pszczyna zagrała w składzie:
Kamil Blacha, Damian Rak, Szymon Rodak, Paweł Kubski, Kacper Ryguła, Aron Pach, Aleksander Ficek, Szymon Mazurczyk, Mateusz Grygier, Filip Urbańczyk, Karol Grygier

Szymon Furczyk

więcej »Najbliższe spotkanie
MKS Iskra Pszczyna - KS Spójnia Landek
10.10.2020 godz.: 15:00
Stadion im. Józefa Waliczka,
ul. Rybacka 4, Góra
więcej »Tabela
1. LKS Unia Książenice 27
2. MKS Odra Wodzisław Śląski 24
3. LKS Bełk 20
4. LKS Czaniec 18
5. KS Rozwój Katowice 15
6. KS Spójnia Landek 15
7. TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 14
8. KS Kuźnia Ustroń 14
9. LKS Orzeł Łękawica 14
10. LKS Unia Turza Śląska 13
11. GKS II Tychy 13
12. LKS Drzewiarz Jasienica 13
13. Odra Centrum Wodzisław 12
14. MRKS Czechowice - Dziedzice 11
15. Jedność 32 Przyszowice 9
16. MKS Iskra Pszczyna 6
17. GKS Radziechowy - Wieprz 6
więcej »Najnowsza galeria

Sponsorzy i partnerzy


Copyright © 2011-2020 Iskra Pszczyna Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia